Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Липково кај Отља

Сообраќајот на регионалниот патен правец Куманово – Липково на мостот кај Отља е нормализиран откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа.

Засега не се познати детали за несреќата.

Исто така прочитајте

Трагедија во Македонија – загина жена во Крива Паланкна

Тешка сообраќајка се случила денеска во 14 часот и 30 минути во несреќата загинало едно …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *