НБА: 50 поени на Вилијамс за победа против Голден стејт

Дербито во последната рунда од НБА лигата помеѓу Голден Стејт и ЛА Клиперси му припадна на гостинот кој славеше со 125-106 со што е прекината серијата од 5 победи на шампионот.

Ѕвезда на вечерта беше Лу Вилијамс со рекордни 50 поени. Кај воините се истакна Кевин Дурант со 44 поени во отсуства на Кари и Томпсон. https://

Исто така прочитајте

Уште еден тим на Феникс замина на настап во Европската лига

Селекцијата на млади кошаркари родени 2003 година, на екипата на Фенис 2010 од Скопје, отпатува …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *