НБА: Оклахома успеа да победи по голема негатива

Кошаркарите на Оклахома одиграа уште еден возбудлив меч во НБА лигата и славеа против Јута со 100-94.
Џезерите водеа во еден момент дури со 17 поени разлика но не успеаја и да забележат победа.
Вестбрук стигна до седмиот трипл-дабл сезонава, откако зад неговото име стоеја 34 поени, 14 асистенции и 13 скока.

Резултати: Торонто – Феникс 126:113, Оклахома – Јута 100:94, Портланд – Вашингтон 92:106.

Исто така прочитајте

АБА: Звезда победи во Загреб

Во рамките на АБА лигата бранителот на трофејот Црвена Звезда гостуваше во Загреб каде ја …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *