На вработен во продавница во „Сити Мол“ му украле милион денари

Двајца разбојници украле над милион денари промет од вработен во една од продавниците во трговскиот центар „Скопје сити мол“, кој се движел кон банка за да ги уплати парите. Според информациите на МВР, вчера околу 09.40 часот, при излегување од Трговскиот центар „Сити Мол“ во Скопје, С.Ѓ. (19), вработен во „Спорт вижн“, се упатил кон […]

Исто така прочитајте

Голема тепачка во Чаир на спортски меч

На 13.01.2018 година во 19,20 часот, во Скопје, во спортската сала „Шабан Трстена“ во која …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *