Дома Македонија Навивачите на ПАОК со тешка провокација за Македонците: Македонија е една и...

Навивачите на ПАОК со тешка провокација за Македонците: Македонија е една и единствена и таа е овде

40
Сподели

Навивачите на солунски ПАОК уште една испратија тешка провокација до сите Македонци, со транспарент на трибините тие порачаа дека Македонија е една и била во Грција.

-Македонија е една и единствена и таа е овде, пишуваше на транспарентот на навивачите на клубот од Солун. Инаку, ПАОК во моментов го игра натпреварот против Спартак Москва во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите, каде во моментов имаат предност од 3:2, иако имаа и негатива од 0:2.

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here