Меланија изненади на Твитер: Првата дама објави фотографија од Белата куќа

Меланија Трамп облекла класична црна тоалета додека со својот сопруг позирала за првата официјална божиќна фотографија. Претседателскиот пар насмеан се држел постојано за рака. Меланија ја објави фотографијата на својот Твитер профил и под неа напишала: Среќен Божиќ, ви посакуваат претседателот Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп, стои под фотографијата.

Merry Christmas from President Donald J. Trump and First Lady Melania [email protected] & @FLOTUS are seen Tuesday, December 5, in their official 2017 Christmas portrait, in the Cross Hall of the White House in Washington, D.C.
(Official White House Photo by Andrea Hanks) pic.twitter.com/WRvY1sUUuw

— Melania Trump (@FLOTUS) December 14, 2017

Исто така прочитајте

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *