Магијата се случи Џиџи Адид и Кејт Мос заедно

Кога иконите во модната индустрија доаѓаат заедно, сите молчат.

Пример за тоа беше церемонијата на Versace, во чест на Џани Версаче, во која ги видовме најголемите лица на модата од 90-тите години, рака под рака, кои нè потсетија што точно претставува вистински сјај на индустријата.

Но, сега сме сведоци на вистинско модно деби помеѓу супермоделите на 90-тите и супермоделот на новата генерација.

Кејт Мос и Џиџи Хадид за прв пат застанаа една до друга во новата кампања на Стјуарт Вајсман.

Рамките се за сезоната пролет-лето 2018 година, а зад нив застана легендарниот фотограф Марио Тестињо.

Кејт и Џиџи стојат рамо до рамо и колк до колк во црно-бели снимки, претставувајќи ги новите модели на чевли на брендот.

Ексклузивни снимки сподели Џиџи на нејзиниот личен профил во Instagram.

Сите снимки од култното деби на соработката меѓу Кејт Мос и Џиџи може да се видат во нашата галерија.

Исто така прочитајте

Мајката на змејовите: Емили Кларк и одличниот избор на кармините

Емилија Кларк – Мајката на змејовите во серијата „Игра на троновите“ демонстрира одлично познавање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *