Кучиња скитници нападнале велосипедист на плоштад Македонија- му ги искасале двете нозе

Ѓ.Љ.(57) од Скопје вчера во 14.20 часот пријавил дека истиот ден околу 10.30 часот на Плоштад Македонија додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници. Едно куче го каснало во пределот на десната потколеница, а друго во пределот на на левата нога.

Исто така прочитајте

Голема тепачка во Чаир на спортски меч

На 13.01.2018 година во 19,20 часот, во Скопје, во спортската сала „Шабан Трстена“ во која …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *