Кимоно – идеално парче облека за крајот на летото и почетокот на есента

Кимоно е наметка која е инспирирана од јапонската традиција, а поради практичноста е омилено парче облека на многу трендсетерки. Без разлика каков модел сте одбрале, кимоното ќе ја разубави и збогати секоја комбинација во овој преоден период – летото кое е на заминување и есента која доаѓа.

Судејќи според понудата, кимоното ќе владее со уличната мода и во оваа сезона.

Кимоното во секоја комбинација дава доза на лежерност, а го има во различни облици, бои и примероци.

Исто така прочитајте

Вљубете се во панталоните кои ќе бидат хит оваа година!

Светкави, широки и ултра впечатливи панталони ќе се гледаат насекаде колку нас оваа година. Погледнете …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *