Дома Македонија Исчезна дебарчанец, последен пат бил виден во ресторан покрај брегот на Дебарско...

Исчезна дебарчанец, последен пат бил виден во ресторан покрај брегот на Дебарско Езеро

21
Сподели

Од Секторот за внатрешни равботи во Охрид информираа дека е пријавено за исчезнато лицето К.Ј.(54) од Дебар. Исчезнувањето го пријавиле негови роднини, кои со него немаат контакт од вчера. Последен пат е виден синоќа околу полноќ во ресторан покрај брегот на Дебарско Езеро. Полициски службеници од Полициската станица од општа надлежност-Дебар, како и граѓани го пребаруваат теренот покрај брегот на езерото и пошироката околина. Роднините обавија и фотографија и телефонски број и на социјалната мрежа фејсбук со цел да добијат каква било информација, која би помогнала во неговото пронаоѓање. МИАOriginal Article

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here