Инстаграм профилите се полни со фотки од овој мек, пријатен и најтрендовски капут оваа зима!

Хаштаг со зборот “Teddy” станува неизбежен на социјалните мрежи на блогерките и вљубеничките во модата ширум светот. Овој капут е дефинитивно најпопуларното парче гардероба во оваа есен и зима, што го потврдува Instagram, кој е преплавен со модни фотографии на кои може да се забележи мекиот Тeddy капут.

И навистина, овие “мечки” капути се толку дебели, како ќебиња, удобно и лесно се комбинираат, особено со кадифе. Носете го со сукњи со долги фустани, широки пантолони и кратки чизми.

Исто така прочитајте

(ВИДЕО+ФОТО) Наше а светско: Викторија Лоба како светските модели од „Victoria secret“

Често се восхитуваме од фотосесии на светски супермодели за некоја компанија за женска долна облека. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *