Најнови вести

Зоне ќе глуми заедно со Том Хенкс

Додека на хрватскиот остров Вис се подготвува снимањето на продолжението на филмот „Мама миа“, нова холивудска екипа се подготвува за доаѓање во Хрватска. Нивната дестинација е Хвар, каде што идната пролет ќе се снима високобуџетниот акциски трилер „Black Money Games” во режија на Адам Рајт, а во главаната улога е Том Хенкс, холивудскиот актер.

Во продукцискиот тим е и српската актерка Катарина Радивојевиќ, која го толкуваше главниот лик во хит-филмот „Зона Замфирова“.

Популаранта Зоне, која ја гради кариерата во САД, во филмот на Рајт ќе има една од главните улоги, заедно со Хенкс.

Исто така прочитајте

Филмската љубов на Љубиша и Мирјана Самарџиќ

Родениот скопјанец, легендарниот југословенски актер Љубиша Самарџиќ почина вчера во 81. година од животот по …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *