Home Останато ЗОИ 2018: Триумф на Германките во боб двосед

ЗОИ 2018: Триумф на Германките во боб двосед

44
SHARE

Мариама Јаманка и Лиса Буквиц се закитија со златото во боб двосед во женска конкуренција. Германките имаа за само 7.стотинки побрзо вкупно време од Американките, Елена Мајерс Тејлор и Лорен Гибс. Бронзата отпатува за Канада на градите на Каичл Хамфраијс и Филиција Џорџи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here