Home Останато ЗОИ 2018: Норвежаните не им дозволија на домаќините да се разуваат на...

ЗОИ 2018: Норвежаните не им дозволија на домаќините да се разуваат на злато

41
SHARE

Во дисциплината „пурсуит“ брзо лизгање беа поделени медали во двете конкуренции.

Кај мажите.

На разочарување на домашната публика олимписки шампион во машка конкуренција во оваа дисциплина станаа Норвежаните кои во финалната пресметка беа побрзи од селекцијата на Кореја за 80.стотинки. Бронзата им припадна на лизгачите од Нов Зеланд кои во малото финале беа подобри од Холанѓаните.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here