Home Останато ЗОИ: Бронзен медал за Канада

ЗОИ: Бронзен медал за Канада

43
SHARE

На ЗОИ завршни натпревари на хокеарскиот турнир каде е поделен и првиот медал.

Во малото финале селекцијата на Канада успеа да слави против Чешка и да се закити со бронзен медал.

Досегашните олимписки шампиони постојано беа во предност, во еден момент и со убедливи 6:2, а Чесите на крајот со два гола избегнаа катастрофа.

Големото финале во кое за златниот медал ќе се борат селекциите на Русија и Германија се игра утре изутрина во 5 часот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here