За страстен секс ви е потребен… омлет!

Шампањско и чоколадо придонесуваат за романтична атмосфера и дејствуваат стимулативно и врз физичкиот контакт, но експертите велат дека омлет – сервиран пред секс – дејствува уште постимулативно врз либидото. Зошто?

Јајцата се богати со холин, протеин што ја зголемува сексуалната возбуда и го подготвува телото за секс. Секојдневно земајте најмалку 425 мг холин од продукти како што се јајца, тофу-сирење и бадеми. За кратко време, вашата возбуда ќе биде посилна уште при самата помисла на сексот! Други намирници што го стимулираат либидото се: смокви, банани, црвено вино, школки, босилек, орави, мед, чили-пиперче и аспарагус.

Исто така прочитајте

Пет работи за сексот кои треба да ги знаете до 35-та година

Истражувањето покажало дека жените постари од 35 години најмногу уживаат во сексот. Причината е, како …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *