Започна продажбата на црната керамичка верзија на Xiaomi Mi Mix 2!

Продажбата на новата верзија на Xiaomi Mi Mix 2 започна ова утро во Кина. Станува збор за целосно црн керамички модел, кој нема да се гребе колку стандардната верзија, благодарение на својот дизајн..
Започна продажбата на црната керамичка верзија на Xiaomi Mi Mix 2!

Продажбата на верзијата започна во Кина, по цена од 702 долари. За разлика од стандардната верзија на Mi Mix 2, која доаѓа со алуминиумска рамка и малку керамика, оваа верзија е целосно керамичка, благодарение на што е и поиздржлива и поотпорна на гребатинки.

Како мало потсетување, уредот доаѓа со 6 инчен дисплеј со резолуција од 1080 x 2160 пиксели. Под хаубата се наоѓа Snapdragon 835, заедно со 8GB RAM и 128GB меморија. На задната страна се наоѓа 12 мегапикселна камера, додека селфи камерата е од 5 мегапиксели. Работи на батерија од 3400mAh.

Бидејќи Mi Mix 2 се продава во Западна Европа, најверојатно и новата верзија ќе биде продавана на истите места.

Исто така прочитајте

ВИДЕО: Дрон кој пее ќе ги брка работниците кои прекувремено остануваат на работа

Јапонски компании измислиле одличен изум – дрон кој пее. Планот е дронот да лебди околу …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *