Жена се бори за живот: Ја удрил автомобил на патот Тетово-Јажинце, веднаш пренесена на скопска Клиника

На регионалниот пат Тетово-Јажинце синоќа околу 22.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која патничко возило „Голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.С. (39) од с. Џепчиште удрило во пешак Ќ.С.(56) од с.Џепчиште. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Ќ.С. која била пренесена во тетовската клиничка болница од каде по укажаната лекарска помош била префрлена на Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Исто така прочитајте

Голема тепачка во Чаир на спортски меч

На 13.01.2018 година во 19,20 часот, во Скопје, во спортската сала „Шабан Трстена“ во која …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *