Најнови вести

ЕП Кошарка: Двојки за 1/4 финалето

На 40. Европско првенство во кошаркарка познати се сите четврт-финални двојки. Натпреварите ќе се одиграат во вторник и в среда. Четврт-финалната фаза на Европското првенство во кошарка ќе ја отворат Германија и актуелниот првак Шпанија. Натпреварот се игра во вторник, со почеток во 17:45 часот. Иститот ден, но во терминот од 20:30 часот ќе се сретнат Словенија и Латвија. Ден подоцна, в среда, во терминот од 17:45 противници ќе бидат Грција и Русија, а потоа во последното четврт-финале, од 20:30 часот ќе играат Италија и Србија. Завршницата на континенталниот шампионат се игра во „Синан Ерден Арена“ во Истанбул.

Исто така прочитајте

Дваесет илјади луѓе ги пречекаа европските шампиони

Кошаркарите на Словенија, новите европски шампиони, слетаа во својата земја по освоеното злато во истанбул …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *