Емотивна порака од Антиќ до навивачите на Фенербахче

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ по трансферот од Фенербахче во Црвена ѕвезда упати емотивна порака до навивачите на турскиот клуб. – Почитувано семејство Фенербахче. Изминативе две години беа неверојатно искуство. Има многу незаборавни спомени тука, како и историски момент со освојување на Евролигата, успех остварен со одлични соиграчи, тренери, експерти и клупски работници. Немам зборови со кои би се заблагодарил на поддршката што ја имав од навивачите за време на мојот престој во овој клуб. Ви благодарам за се и му посакувам на семејството Фенербахче се најдобро во наредните години, напиша Антиќ на Инстаграм. Македонецот потпиша едногодишен договор со „црвено-белите“ и ќе претставува огромен поттик за новиот тим на Црвена ѕвезда. Тој никогаш не ја криел љубовта кон тимот од Белград чиј дрес го носел две сезони (2005-2007) и го освоил националниот куп во Србија. Антиќ е првиот македонски кошаркар кој заиграл во НБА лигата (Атланта), има три трофеи од Евролигата, со Олимпијакос во 2012 и 2013 и со Фенербахче во 2017 година

Исто така прочитајте

НБА: 50 поени на Вилијамс за победа против Голден стејт

Дербито во последната рунда од НБА лигата помеѓу Голден Стејт и ЛА Клиперси му припадна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *