Најнови вести

Две вистини и четири лаги за сексот

Сексот е уживање за кое не би требало многу да се разговара, туку само да им се препуштите на страстите и чувствата. Но, постојат факти за сексот од секојдневниот живот за кои веќе со генерации се зборува и се расправа.

Во продолжение проследете две вистини и четири големи лаги за сексот.

Пенисот е најдобар алат за постигнување оргазам кај жените?

ЛАГА: За дури 81 отсто од оргазмите кај жените одговорен е токму оралниот секс. Во некои сексуални позиции жените не можат да дојдат до оргазам, без разлика на големината и техниката.

Врвот на сексуалноста жените го постигнуваат на 28, а мажите на 18 години?

ВИСТИНА: Иако постојат исклучоци, нивото на естрогенот е највисоко во доцните дваесетти години, а нивото на машкиот хормон тестостерон е највисоко во тинејџерските години.

Во просек мажите може да издржат 10 минути пред да доживеат оргазам?

ЛАГА: Мажите во просек можат да издржат во сексот околу 5, 4 минути. Подолго од тоа се смета натпросечно.

Жените не сакаат порно филмови

ЛАГА: На жените им е потребно само неколку минути гледање порно филм за да се возбудат, но за разлика од мажите, ним им е повозбудлив воведот и предиграта отколку самиот чин на сексот во филмот.

Сонцето може да го засили сексуалниот нагон кај мажите

ВИСТИНА: За само еден час поминат на сонце сексуалниот нагон кај мажите се засилува дури за 70 отсто, а кај жените предизвикува многу силна реакција.

Сексот во бракот станува полош

ЛАГА: Двојките кои се во брак се многу позадоволни од сексуалниот живот за разлика од оние што не се во врска. Тие освен што се послободни и знаат што ги задоволува, двојките во брак многу почесто водат љубов.

Исто така прочитајте

Бакнувањето го зајакнува имунитетот

Група јапонски научници спровеле истражување во кое учествувале 48 луѓе, од кои половина имале проблеми …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *