Дома Кошарка Давитков се враќа во Кувајт

Давитков се враќа во Кувајт

53
Сподели


Давитков преку својот Фејсбук профил објави дека во новата 2018 година ќе работи во Кадсиа.
– Нова година – нов клуб… или можеби стар. Кадсиа Кувајт повторно по седум години, напиша македонскиот селектор.
Тој беше дел од истиот клуб од 2008 до 2011 година, и со него освои шест титули, од кои три шампионски на Кувајт, еден Куп на Кувајт и еден шампион на ГЦЦ.
– Се надевам дека тоа ќе го направиме уште еднаш, објави Давитков на Фејсбук.

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here