Гореше автомобил среде Скопје, го изгаснале случајни минувачи

Гореше автомобил среде Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 23:05 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Орце Николов“ од засега непознати причини се запалило патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистерски таблички сопственост на правно лице од Скопје. Пожарот бил изгаснат од страна на случајни минувачи. Се преземаат мерки за расчистување на […]

Исто така прочитајте

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Неготино, пренесена во Ургентен

Петнаесет годишно девојче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 17:20 часот се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *