Во пожар изгоре стара куќа во Кавадарци, повредени нема

Во пожар вечерва изгоре стара куќа во строгиот центар на Кавадарци. Повредени нема. Како што информираше командирот на Територијалната противпожарна единица Илчо Богевски, на лице место интервенирале со две противпожарни возила и тројца пожарникари. – На помош ни дојдоа и двајца работници со едно возило од компанијата “Кожувчанка”. Направивме се што можевме огнот да не […]

Исто така прочитајте

Малолетничка тешко повредена во сообраќајка во Неготино, пренесена во Ургентен

Петнаесет годишно девојче е тешко повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 17:20 часот се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *