Дома Авто Мото Возач во Индикар доживеа страотна несреќа и остана неповреден (ВИДЕО)

Возач во Индикар доживеа страотна несреќа и остана неповреден (ВИДЕО)

93
Сподели

Возачот кој се натпреварува во Индикар, Рајан Брискоу, доживеа страотна несреќа за време на трка, но остана неповреден. Тој се судри со болидот на Рајан Хантер-Реј и буквално – леташе во воздух! Австралискиот возач по мечот беше во шок и изјави дека му е навистина благодарен на Бога што останал неповреден.

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here