(ВИДЕО+ФОТО) Викторија Бекам дневно троши 1.400 евра за убавина

Некогашната пејачка на поп групата „Спајс грлс“, а денес успешна дизајнерка и модна икона, Викторија Бекам, со годините изгледа се’ подобро. Многумина се прашуваат како тоа и успева, а таа сега отворено раскажала колку козметички производни користи, дневно, а цената на вкупниот број скапоцени кремички изнесува околу 1.400 евра.
Во својот последен разговор за лајфстајл порталот The Gloss, Викторија Бекам, ги открила тајните на својот одличен изглед и раскажала како и со што ги негува кожата, косата и лицето.
Сопругата на некогашниот фудбалер Дејвид Бекам со кого има четири деца, сега отворено признала дека на сите козметички производи и третмани за дневна нега троши 700. евра дневно. Во исто време за нега на кожата на телото подготвена е да одвои 140. евра, за шминка 300. евра, додека на косата дневно троши убедливо најмалку, само 70. евра.

Add festive sparkle to a sultry rock’n’roll eye! My holiday how-to is now live! Shop the look and watch the full video at victoriabeckham.com/beauty or visit 36 Dover St, London x VB #VBxEsteeLauder #KissesatChristmas @esteelauder

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Викторија е позната по својот атрактивен изглед, а се чини дека прави се’ тој да не се промени.
„Кога бев млада имав исклучително лоша кожа и постојано ги прекривав сите недостатоци на лицето. За среќа, повеќе не морам да се грижам за тоа. Со текот на годините човек научува што му одговара а што не.А, знаете и самите дека во текот на пејачката кариера експериментирав со изгледот“ рекла 43. годишната жена и додала дека зад себе има многубројни снимања и црвени теписи, а со тек на времето научила многу за стилот и убавината.

Getting ready for #GGGLondon17 with @evalongoria! Tonight I am wearing my #VBxEsteeLauder Matte Lipstick in Victoria, my Eye Foil in Blonde Gold, Highlighter in Modern Mercury and Morning Aura 💄✨ x VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

За да го зачува младешкиот и свеж изглед, Викторија денес најмногу вложува во нега на кожата на лицето.
Освен скапоцени средства за отстранување на шминка и чистење на лицето секојдневно користи и Estée Lauder anti- age креми чие инаку е и заштитно лице.

My next how to… Let me show you how to make your eyes pop! All you need is my #VBxEsteeLauder Eye Kajal. Watch and shop now at the link in my bio or book an appointment at my 36 Dover Street store x VB #vbdoverst @esteelauder

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Освен тоа станала зависна и од кремот со заштитен фактор и кој и служи како заштита од сонцето,а без тој крем не излегува до дома.

My #VBxEsteeLauder Lipstick in Burnished Rose adds a youthful pink tint layered over my Lipliner and Matte Lipstick in Victoria x VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Телото го негува со хидратантно млеко кое често го комбинира и со кокосово масло, особено во летните денови.
Славната убавица на крај открила и дека секојдневно ја негува косата во фризерски салон на кој му е верна веќе долги години.

Исто така прочитајте

(ВИДЕО+ФОТО) Наше а светско: Викторија Лоба како светските модели од „Victoria secret“

Често се восхитуваме од фотосесии на светски супермодели за некоја компанија за женска долна облека. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *