Дома Фудбал Бруно Лабадија го презеде Волфсбург

Бруно Лабадија го презеде Волфсбург

67
Сподели

Лабадија го наследи Мартин Шмит, кој вчера поднесе оставка.
Педесет и две годишниот Лабадија, поранешен тренер на Баер Леверкузен, Хамбург и Штутгарт, потпиша договор до летото 2019 година.
Волфсбург е рангиран на 13. место во пласманот во Бундеслигата со вкупно 24 поени. /МИА

Коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here